Objednejte si nezávaznou konzultaci:   + 420 605 753 076 rita.kramerova@seznam.cz

Odkazy

Často se maminky se zkušeností pobytu na neonatologii snaží pomoci dalším maminkám, které touto tak stresující situací právě prochází. Někteří rodiče si vyberou vhodné sdružení a zasílají jednorázové či pravidelné finanční příspěvky, organizují sbírky na potřebné vybavení (odsávačky, váhy, materiál na šití povlaků na inkubátory), další maminky přispějí svojí manuální prací a tvoří ať už věci praktické, tak i dárky pro radost.

Zde jsou odkazy na jednotlivá sdružení:

BabyKlokánci: přes Facebook zveřejňují informace o neonatologické péči v naší republice, ale i v zahraničí, svými Zrníčky přispívají k pomoci jak materiální, tak i psychologické – přímo v nemocnicích. Na svých stránkách shromažďují příběhy jednotlivých maminek.

Sdružení NEDOKLUBKO stojí například za vydáním knížek „Pohádky pro kulíšky“, aby mohli rodiče číst svým nedouškům u inkubátoru krátké příběhy, ve kterých všechno dobře dopadne. Také na svých stránkách zveřejňují inkubátorové příběhy.
NEDOKLUBKO organizuje v rámci Celoevropského dne předčasně narozených dětí pravidelné předávání ocenění Purpurové srdce některé z významných osobností perinatální péče.

Dobrotety se nesoustředí jen na neonatologická oddělení, oddělení dětská a dětské onkologie v nemocnicích, ale pomáhají maminkám v nouzi a podporují azylová centra pro matky s dětmi. Také organizují sbírky potřebné materiální pomoci.

Dotek světla je iniciativa profesionálních a amatérských fotografů, přesněji fotografek, které výměnou za příběh vytvoří rodičům krásnou fotku jejich miminka, ještě na oddělení neonatologie.

Objednejte si úvodní konzultaci

l

Napište mi